Fizjoterapia uroginekologiczna Warszawa

Na kobiece
sprawy


Na co pomaga uroginekologia Zespół Femi Physio

Uroginekologia

Pożegnaj wstydliwe problemy


Znasz to?

  • nietrzymanie moczu
  • bolesna miesiączka
  • ból w obszarze miednicy
  • blizny po cesarskim cięciu
  • ból przy współżyciu

Wiemy jak Ci pomóc.

Fizjoterapia uroginekologiczna

Odzyskaj radość z życia


Niesiemy pomoc nie tylko kobietom w ciąży lub tym, które chcą wrócić do formy po urodzeniu dziecka.

Pomagamy wszystkim kobietom w różnym wieku, z różnymi dolegliwościami, które szukają zdrowia w kobiecości.

Femi Physio


Nasz gabinet, to przestrzeń pełna zdrowia, ciepła i głośnego śmiechu!

Zaufało nam mnóstwo pacjentów, przeczytaj ich opinie .

Więcej o Femi Physio

Fizjoterapeuta uroginekologiczny

6 specjalistek na pokładzie

Uroginekologia - FAQ

Pytania i odpowiedzi

1Fizjoterapia uroginekologiczna - co to takiego?

Fizjoterapia uroginekologiczna to specjalistyczna dziedzina fizjoterapii zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką problemów związanych z dysfunkcjami dna miednicy oraz układu moczowo-płciowego u kobiet.

Fizjoterapeuci uroginekologiczni pracują z kobietami w różnym wieku, pomagając w radzeniu sobie z dolegliwościami, które mogą wystąpić w wyniku ciąży, porodu, menopauzy, operacji ginekologicznych czy innych problemów zdrowotnych.

2Kiedy warto udać się na wizytę fizjoterapii uroginekologicznej?

Warto przyjść na wizytę jeśli odczuwasz ból przy współżyciu, miewasz bolesne miesiączki, nietrzymanie moczu lub masz zdiagnozowaną endometriozę/adenomiozę. A może jesteś w ciąży i chcesz się przygotować do porodu, albo wrócić do formy po urodzeniu dziecka? Fizjoterapeuta uroginekologiczny pomoże Ci w tym!

Jeśli nie odczuwasz powyższych dolegliwości to nadal warto przyjść na taką wizytę, aby dowiedzieć się jak prawidłowo używać mięśni dna miednicy i zadbać o profilaktykę życia codziennego, aby uniknąć problemów w przyszłości.

Pamiętaj - lepiej zapobiegać!

3W czym pomaga fizjoterapia uroginekologiczna?

Fizjoterapia uroginekologiczna jest kluczowa dla zdrowia kobiet i może znacznie poprawić jakość życia pacjentek z problemami uroginekologicznymi takimi jak:

  • Leczenie nietrzymania moczu. Problemy z nietrzymaniem moczu są powszechne, dotyczą kobiet w ciąży i po porodzie, ale również nastolatki i kobiety po menopauzie. Fizjoterapeuci wykonują terapię i zalecają odpowiednie ćwiczenia aby poprawić pracę mięśni dna miednicy.
  • Leczenie obniżenia narządów miednicy (prolaps). Obejmuje techniki wzmacniające mięśnie dna miednicy i wspierające narządy miednicy, co pomaga zapobiegać i leczyć obniżenie narządów takich jak macica, pęcherz i odbytnica.
  • Leczenie bólu miednicy. Fizjoterapia może pomóc w leczeniu przewlekłego bólu miednicy, który może wynikać z różnych przyczyn, takich jak endometrioza, napięcie mięśni dna miednicy czy blizny pooperacyjne.
  • Rehabilitacja pooperacyjna. Po operacjach ginekologicznych, takich jak histerektomia, pacjentki mogą wymagać specjalistycznej rehabilitacji w celu odzyskania pełnej funkcji i zmniejszenia ryzyka powikłań pooperacyjnych.
  • Wsparcie w ciąży i po porodzie. Fizjoterapeuci uroginekologiczni pomagają w radzeniu sobie z dolegliwościami bólowymi związanymi z ciążą, przygotowują do porodu oraz wspierają w powrocie do formy po porodzie.
  • Leczenie bolesnych stosunków seksualnych (dyspareunia). Problemy z bolesnymi stosunkami mogą być wynikiem napięcia mięśni dna miednicy lub blizn. Fizjoterapia może pomóc w rozluźnieniu tych mięśni i poprawie elastyczności tkanek.
  • Praca z bliznami. Blizny po cesarskim cięciu, nacięciu krocza czy innych operacjach mogą powodować ból i dyskomfort. Fizjoterapeuci uroginekologiczni stosują techniki manualne i ćwiczenia, aby poprawić ruchomość tkanek i zmniejszyć ból.
4Czy fizjoterapeuta uroginekologiczny bada ginekologicznie?

Tak, badamy ginekologicznie. Skupiamy się jednak na innych strukturach w porównaniu do pracy ginekologa. Sprawdzamy mięśnie dna miednicy i ich napięcie, funkcję. Aczkolwiek, takie badanie nie zawsze jest konieczne. Po wywiadzie zdrowotnym zebranym na pierwszej wizycie, planujemy terapię i może się wtedy okazać, że źródło problemu znajduję się gdzieś indziej i warto skupić się na innym rejonie.

5Czy fizjoterapia uroginekologiczna jest refundowana na NFZ?

Niestety nie, fizjoterapia uroginekologiczna na dzień dzisiejszy nie jest refundowana na Narodowy Fundusz Zdrowia.

6Jak wygląda pierwsza wizyta?

Na pierwszej wizycie fizjoterapeuta/ka uroginekologiczny zbiera szczegółowy wywiad, w którym pyta o cel wizyty, styl życia, choroby towarzyszące i problemy, z jakimi zmaga się pacjentka.

Po wywiadzie przechodzimy do badania - obejmuje ono testy funkcjonalne oraz napięcia mięśniowego. Przeprowadzane jest również badanie ginekologiczne (jeżeli jest taka potrzeba). Na tej samej wizycie ustalamy indywidualny plan działania, dostosowany do potrzeb i możliwości pacjentki.

7Jak przygotować się do wizyty fizjoterapii uroginekologicznej?

Polecamy zabrać ze sobą wygodny strój niekrępujący ruchów. Warto wziąć ze sobą dokumentację medyczną, która może być powiązana z problemem, z którym przychodzisz (jeśli taką posiadasz).

Miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do wizyty.

Fizjoterapia uroginekologiczna Warszawa

Zapraszamy do Femi Physio

Gabinet Fizjoterapii Uroginekologicznej mieści się w Warszawie, przy ul. Dobrej 22/24 - lokal 47. Tuż przy skrzyżowaniu z ul. Tamka na Powiślu. Jesteśmy 200 metrów od Metra (stacja Centrum Nauki Kopernik). Najbliższe przystanki autobusowe to: Zajęcza 02 (linia 106), Metro Centrum Nauki Kopernik 05 (linie 118 i 127) oraz Topiel 01 (linie: 106, 118, 127, 162).

Zapraszamy panie z Warszawy: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz oraz okolic: Piaseczno, Konstancin-Jeziorna, Otwock, Józefów, Sulejówek, Ząbki, Marki, Wołomin, Radzymin, Tłuszcz, Legionowo, Łomianki, Jabłonna, Janki, Pruszków.